Gönderen Konu: iptal  (Okunma sayısı 2805 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bilal ARABACI

• Avcı Üye
  • *
iptal
« : 24 Ağustos 2010, 17:25:38 »

iptal
« Son Düzenleme: 30 Mart 2011, 16:37:35 Gönderen: Bilal ARABACI »

Çevrimdışı Bilal ARABACI

• Avcı Üye
  • *
SATILIK YILDIZ Süper Poze SPZ ME 20
« Yanıtla #1 : 24 Ağustos 2010, 21:17:19 »
Evet agbiler,,,Ozellikle 71 cm namlu siparis etmistim, kelimenin tam anlamiyla yildizdan uveyikleri al asagi etme planlarim vardi ama bana yar olmadi bu avcilik, yeni sahibine olsun.
Bu arada aklima gelmisken 20 cap icin almis oldugum Hillman fisekligi ve fisekleride hediye verecegim:

Çevrimdışı Bülent ERDEM

• Yönetici
  • Avcı Üye
« Yanıtla #2 : 24 Ağustos 2010, 23:39:02 »
sevgili Bilal , avcılığı bırakmana üzüldüm . umarım bu kararına sebep olan mazaretlerini hal eder , kararından tez zamanda dönersin..
tüfek için yazacak birşey yok , çok temiz bir tüfek ve geçerli kalibre..alana satana hayırlı olmasını dilerim
Bülent ERDEM-1977-ALANYA..0532 663 07 63   A rh +

Çevrimdışı Bilal ARABACI

• Avcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 25 Ağustos 2010, 11:17:59 »
Sagolasin agbicim.
Mesele su ki;

Asagidaki videoki gibi, paov-paov 50 metreden uveyikleri al asagi edip, tufegi kirdiktan sonra firlaticinin (ejector) cikardigi fiseklerden sonra iki tane fisek yerlestirip bir cift uveyik daha al asagi etme hayalim vardi, ama kelimenin tam anlamiyla hayalden oteye gidemedi :)

Ya av yok Türkiye’de, ya da ben bulamıyorum, onun için bıraktım.

Hadi dedim ben bulamıyorumdur, ben bu isi beceremiyorum bari yapanlarınkini izlerim Yaban TV'den, o da mümkün olmadı:
"Bıldırcın Yok" diye program var.
Ali Birerdinç'le üveyik avı: "kuş yok bağdan üzüm yiyoruz ne yapalım", "Çulluktayız, çulluk yok, köy kahvehanesinde çay  içiyoruz ne yapalım" söylemleri.
Dr. Ali Postası İpsala’da Ördek Avında, "limitleri doldurduk çok şükür " (!) (bu limit mevzusuda ayrıca tartışılır) bir çamurcun, iki dişi, bir tane yeşilbaş vurmuşlar. İki araba dolusu avcı Halil Gülçur’ler filan (yani öyle sıradan avcı değil) 4 kuşla  İpsala’dan İstanbul’a dönüyorlar ,,,güler misin ağlar mısın?

Amerika'da "Ducks Unlimited" diyorlar, yani "Ördekler Sınırsız" vur vurabildiğin kadar. Ama bu su kuşlarının yeşilbaş filan anavatanı Amerika, öyle olmasına rağmen, Amerika'da avcılar-yaşambilimciler toplanmış örgütlenmişler, organizasyon kurmuşlar, (tertiplenmişler, avcıları-halkı-gönülleri entegre etmişler) bu sene ördek nüfusu niye 20.000 değilde 10.000 onun derdine düşmüşler, üretimi artırmaya uğraşıyorlar canla basla, durumu kötü olan bataklıkların bakımını yapıyorlar, yeni bataklıklar yaratmaya çalışıyorlar filan. Nedir bu adamların dertleri; ördeklerimiz artsın, iyi av yapalım, doğaya yardım edelim/katkıda bulunalım.
Bizdeki düşünce ne? Biz yedik Allah artırsın. Tamam, artırsında, sen hiçbir şey yapmadan geç tarlanın başına bu sene iyi patates olur diye bekle, yahu ekmeden-uğraşmadan nerden ne çıkacak.
Bir de bize bakıyorsun, İpsala’da Gala gölü yasaklanmış, sözüm ona Milli Park ilan edilmiş. Ördek Vurma Limiti de 6 kuş. Biz de ki bakış acısı da bu. (!)

Almanya'da geleneksel tavsan avı, kamyonlar dolusu avcı çıkıyor, yüzlerce tavşan vuruyor. Bizde 1 tane. (1)

İngiltere’de, İrlanda’da, İspanya’da bir günde 400 tane Tahtalı vuruyorlar. Bizde 3 tane. (!) O da bulabilirsen. Zaten göç zamanı görüyorsun, yüzlercesi bir araya gelmiş en fazla iki hafta görüyorsun sürüleri. O da Çarşamba, Cumartesi, Pazar av günlerine denk gelirse (!)

Bir sene beklemişsin, Ağustos 15'ten Eylül 15'e kadar kalan bir üveyik durumu. Onunla ilgili de hiç bir plan-proje-yatırım yok. Yahu bu üveyiklerin nüfusu artması için özel alanlar belirleyelim, parklar yapalım, çevreleyelim, gereken ne varsa yapalım, Nisan ayında gelen bu misafirlerimizi çok iyi ağırlayalım, güzelce sağlıklı bir şekilde üresinler-çoğalsınlar diyen yok.

Milli parklar anca gitsin Bıldırcın teyplerini toplasın. (!)

Yukarda saydığım ülkelerde özel avlaklar, yatırımlar, doğayı koruma, neler neler var. Bizde (!)

En başta dediğim gibi, ya av yok Türkiye’de, ya da ben bulamıyorum, onun için bıraktım.

Saygılarımla
Bilal ARABACI

Çevrimdışı Hüseyin SERTÇETİN

• Genel Moderator
  • Avcı Üye
« Yanıtla #4 : 25 Ağustos 2010, 12:36:28 »
Bilal kardeşim harika bir tüfek ve iyi bir fiyat yazmışsın.
Avcılık hakkında dediğin herşeye katılıyorum... Avcılık gerçekten bir hastalık, bırakması gerçekten çok zor.... En kısa zamanda kendine yeni bir hobi bulmaya çalış... Sevgilerimle...
Hüseyin SERTÇETİN 1978 AKHİSAR

Çevrimdışı Emrah ÇAKAR

• Avcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 25 Ağustos 2010, 16:15:53 »
bilal arkadaşım tüfek için iyi fiyat yazmışsın.
avcılığa gelince gel bu hafta misafirim ol kuş vuralım belki buluruz 2 haftadır güzel kuş vuruyoruz telimi vereyim istersen başımın üstünde yerin var.  05334743564
İSTANBUL BAYRAMPAŞA<br />TERAZİDERE AVCILAR KULÜBÜ<br />20.05.1984<br />İZMİR---BERGAMA<br />

Çevrimdışı Bilal ARABACI

• Avcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 25 Ağustos 2010, 17:07:12 »
Hüseyin ustam sagolasin.

Emrah davet icin cok sagol.

Çevrimdışı Emrah ÇAKAR

• Avcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 25 Ağustos 2010, 17:31:14 »
nedemek kardeşim bu hafta inşallah tekirdağdayım müsaitsen bir alon yeter gelip alırım.
İSTANBUL BAYRAMPAŞA<br />TERAZİDERE AVCILAR KULÜBÜ<br />20.05.1984<br />İZMİR---BERGAMA<br />

Çevrimdışı Bilal ARABACI

• Avcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 25 Ağustos 2010, 18:39:27 »
Cok sagolasin, davetin yeter.

Çevrimdışı Bülent ERDEM

• Yönetici
  • Avcı Üye
« Yanıtla #9 : 25 Ağustos 2010, 19:56:06 »
sevgili Bilal , ne diyeceğimi ne yazacağımı şaşırdım kardeşim . lakin  bu formlarda , av kıtlığından ve yokluğundan av tutkusundan vazgeçildiğini'de gördümya ! artık gelecek avcılık hayatımız için kaygılarım iyice fazlalaştı ..
sen yinede Emrah kardeşimin davetini kulak arkası yapma ! belki sönmeye yüz tutmuş av iştahını tekrar közleye bilirsin ..
iyi haberlerini bekliyoruz
Bülent ERDEM-1977-ALANYA..0532 663 07 63   A rh +

Çevrimdışı Bilal ARABACI

• Avcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 25 Ağustos 2010, 20:57:27 »
Maktulden bahseder gibi yazmissin be agbi,,,,daha olmedik burdayiz.  :-*

Çevrimdışı Bülent ERDEM

• Yönetici
  • Avcı Üye